Bogata kultura, liczne zabytki i niezwykła atmosfera? Moskwa to idealny kierunek dla każdego, kto pragnie spędzić pełen wrażeń  urlop i zgłębić intrygującą historię jednego z najpotężniejszych państw Wschodu. Dzięki licznym ofertom linii lotniczych do Moskwy realizowane są zarówno połączenia bezpośrednie, jak i loty z przesiadką. Czas bezpośredniej podróży wynosi ok. 2 h, jednak zdecydowanie tańszą opcją są połączenia z przesiadką.

Stolica Rosji przyciąga turystów swoją nietypową architekturą, słynnymi budowlami i wspaniałym klimatem, którego nie poczuje się nigdzie indziej. Symbolem miasta jest przepiękny i okazały Plac Czerwony, na którym znajduje się bajkowa cerkiew Wasyla Błogosławionego oraz znane Mauzoleum Lenina. Plac Czerwony usytuowany jest wzdłuż północno-wschodniej ściany Kremla i stanowi najbardziej rozpoznawalny znak nie tylko Moskwy, lecz również całej Rosji. W 1990 roku historyczne centrum miasta zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzając Moskwę warto również przejść się najsłynniejszą ulicą o nazwie Arbat. To jedyny w mieście deptak. Zlokalizowanych jest tutaj wiele interesujących zabytków, jak np.: wybudowana w XVII w. cerkiew Zbawiciela na Piaskach, Ściana Pokoju ? symbol przyjaźni między narodami, Moskiewskie Muzeum Sztuk Pięknych i pomnik Bułata Okudżawy. Na Arbacie znajduje się także mnóstwo galerii, kawiarenek i restauracji, w których można miło spędzić czas. Do najważniejszych miejsc w stolicy Rosji należy także Plac Łubiański, na którym usytuowany jest budynek, będący siedzibą dawnego KGB i NKWD. Na placu zobaczyć dziś można pomnik wzniesiony na cześć ofiar terroru radzieckiego.

Miłośnicy literatury rosyjskiej powinni się natomiast wybrać na Patriarsze Prudy ? skwer znany z powieści Michaiła Bułhakowa pt. “Mistrz i Małgorzata”. W wolnym czasie warto także zawitać do Pałacu Kuskowo, należącego w przeszłości do hrabiowskiej rodziny Szeremietiewów oraz do Parku Zwycięstwa, który stał się symbolem zwycięstwa Rosji w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *