Nowoczesne, przeszklone budowle, wznoszące się w przestworza drapacze chmur, oryginalna architektura i drogie sklepy? Niezwykła atmosfera panująca w jednym z największych miast USA przyciąga turystów pragnących spędzić tutaj niezapomniany, pełen wrażeń urlop. Do metropolii usytuowanej w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych oferowanych jest wiele połączeń lotniczych, a podróż samolotem trwa ok. 10 i pół godziny.

Najbardziej rozpoznawalnym symbolem miasta jest wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Statua Wolności, która została wybudowana we Francji na przestrzeni lat 1884-1886. Konstrukcję stworzył Gustaw Eiffel. Pomnik jest darem przekazanym przez Francuzów i upamiętnia wojnę o niepodległość USA.

Przebywając w Nowym Jorku koniecznie należy zawitać na Times Square. To usytuowany w pobliżu Manhattanu plac, na którym znajduje się niezliczona ilość najdroższych na świecie sklepów. Times Square zlokalizowany jest na skrzyżowaniu Broadway i siódmej alei. W nocy można tutaj poczuć niezwykły klimat dzięki ogromnej ilości świateł i kolorowych neonów.

Kolejnym znakiem rozpoznawczym Nowego Jorku jest słynny most brookliński, uważany za jeden z najstarszych i najdłuższych wiszących obiektów tego typu na świecie. Spędzając urlop w jednym z najbardziej znanych miast USA warto także wybrać się na 5th Avenue. To podobno najdroższa ulica na świecie. Znajduje się tutaj jeden z najwyższych budynków na naszym globie ? Empire State Building, który liczy aż 102 piętra. Chwilą ucieczki od zgiełku wielkiego miasta może się okazać spacer po usytuowanym w samym centrum Manhattanu, Central Parku.  Oprócz cieszących oko zielonych terenów, przepięknych łąk i wzgórz, znajdują się tutaj ścieżki rowerowe oraz korty tenisowe, przeznaczone dla tych, którzy palują aktywnie spędzić czas.

Do największych atrakcji w obrębie tego ogromnego obiektu, zalicza się m.in.: zoo oraz Truskawkowe Pole, które upamiętnia mieszkającego kiedyś w pobliżu parku, Johna Lenona. W Central Park można się też spotkać z polskim akcentem, nieopodal Stawu Żółwiowego umieszczony został pomnik króla Władysława Jagiełły.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *