Londyn – największe miasto w Unii Europejskiej – oferuje moc wrażeń, pragnącym przeżyć niezapomniany urlop turystom. Znajduje się tu wiele atrakcji i unikalnych zabytków, a charakterystyczny klimat przyciąga podróżników z różnych stron świata. Lot do miasta położonego w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii trwa ok. 1,5 h.

Jednym z najbardziej znanych symboli Londynu jest wieża zegarowa Big Ben, która należy do kompleksu Pałacu Westminsterskiego. Budowla wznosi się na 96 metrów, a osoby zainteresowane wspinaczką na jej szczyt muszą liczyć się z pokonaniem 334 stopni.  Kolejny znak rozpoznawczy miasta to rozciągający się nad Tamizą most Tower Bridge. Obiekt posiada mechaniczny system podnoszenia skryty w dwóch wieżach, w których mieści się także muzeum historii budowli. Osoby pragnące poczuć dreszczyk adrenaliny powinny się zaś udać na przejażdżkę największym kołem widokowym na świecie ? London Eye. Zza szyb kapsuły, która może pomieścić 25 osób, roztacza się zapierająca dech w piersiach panorama centralnego Londynu.

Planując wycieczkę po mieście nie można zapomnieć o zabytkowym Trafalgar Square, na którym znajduje się słynna, wzniesiona w stylu korynckim, kolumna Nelsona. Do najbardziej rozpoznawalnych obiektów w tym miejscu należy przede wszystkim National Gallery, gromadząca największą w całym państwie kolekcję światowych dzieł sztuki. Przebywając w mieście koniecznie należy się też wybrać do oficjalnej rezydencji królowej Elżbiety II, czyli Pałacu Buckhingham. Wewnątrz mieści się m.in. galeria sztuki – Queens Gallery. Przed obiektem odbywa się zaś słynna zmiana warty. Na uwagę zasługuje również Królewskie Obserwatorium Astronomiczne w Greenwitch, przez które przebiega południk zerowy, dzieląc Ziemię na półkulę wschodnią i zachodnią. Do najbardziej znanych zabytków Londynu należą także: Opactwo Westminsterskie, gdzie odbywają się koronacje monarchów brytyjskich; wpisany na listę UNESCO – The Tower of London ? dawne więzienie, obecnie przechowywane są tu Królewskie Klejnoty Koronacyjne; British Museum; Katedra św. Pawła i wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *