Latanie samolotem stało się obecnie tak powszechne, jak robienie zakupów w supermarketach. Nadal jednak jest wiele osób, które mają pewne obawy względem tego typu środka transportu. Okazuje się, że podróżowanie samolotem jest znacznie bardziej bezpieczne i wygodniejsze niż samochodem. Ryzyko wypadku w powietrzu jest o wiele bardziej niższe niż na drodze, gdzie giną każdego dnia setki, jak i nie nawet tysiące osób.

Wakacje samolotem – dlaczego warto wybrać taki środek transportu?

Mamy do dyspozycji tanie linie lotnicze, które pozwalają na dotarcie do niemalże każdego zakątka na świecie i to bez konieczności wydawania fortuny. W przypadku latania samolotem odległości między miejscami na świecie nie stanowią już większego problemu. Nie trzeba martwić się o żadne korki, kolizje ani wypadki po drodze. Samolot jest w stanie dotrzeć w najbardziej odległe miejsce – wystarczy sprawdzić połączenia i zarezerwować lot. Pokonanie kilkuset kilometrów zajmuje kilka lub kilkanaście godzin. W tym czasie można znaleźć się na zupełnie innym kontynencie, a całą podróż można przespać czy spędzić na czytaniu książki. Latanie samolotem jest bezpieczniejsze niż poruszanie się samolotem i jest też mniej męczące – zarówno z perspektywy kierowcy, jak i pasażera. Co ciekawe, loty kosztują mniej niż podróż samochodem. Wczasy rozpoczynają się tak naprawdę już w samolocie, gdyż będąc na jego pokładzie, można podziwiać piękne krajobrazy z nietypowej perspektywy.

O czym warto pamiętać przed lotem samolotem?

W przypadku podróżowania samolotem kluczowe jest poznanie obowiązujących zasad. Oprócz przepisów europejskich każdy kraj kieruje się swoimi prawami, które dotyczą przykładowo kar za przewóz niedozwolonych produktów. Dotyczą one też wymogów związanych z rozmiarem i wagą bagażu podręcznego i rejestrowanego. Jeśli przekroczymy określone wartości, będziemy musieli ponieść wysokie koszty dodatkowe. Znaczenie ma też odpowiedni strój do samolotu. Wygoda to podstawa, szczególnie przy długotrwałych lotach. W kabinie samolotowej jest klimatyzacja, więc należy ubrać się cieplej. Trzeba pamiętać o włączeniu telefonu komórkowego w trybie samolotowym. W bagażu podręcznym i rejestrowanym nie mogą znajdować się żadne substancje wybuchowe ani łatwopalne. Niedozwolone są także żadne przedmioty, które mogą zostać wykorzystane jako broń. Wnosić na pokład nie wolno więcej niż 10 butelek z płynami po 100 ml każda.

Podsumowując, podróżowanie samolotem jest w obecnych czasach jednym z najbardziej komfortowych rozwiązań. Można liczyć na tanie loty, bezpieczeństwo, wygodę i dużą oszczędność czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *