Tętniąca życiem Lizbona przyciąga licznymi zabytkami oraz niezwykle barwną historią i kulturą. Okazałe zamki, pełne uroku uliczki oraz wspaniały klimat, przyciągają tutaj turystów z całej Europy. Osoby pragnące przeżyć pełen przygód urlop, w malowniczej stolicy Portugalii, mogą skorzystać z bogatej oferty połączeń lotniczych po przystępnych cenach.

Jak dolecieć, port lotniczy w mieście, atrakcje metropolii

Podniebne podróże do Lizbony zapewniają m.in. linie lotnicze: TAP, LOT, Lufthansa, SAS, Swiss oraz Iberia. Loty do portugalskiej stolicy odbywają się zazwyczaj z jedną lub dwoma przesiadkami. W sezonie letnim możliwe są połączenia bezpośrednie z Warszawy liniami TAP, LOT, Ryanair oraz Wizzair. Podróże do Lizbony oferują lotniska we Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Gdańsku, Krakowie i Szczecinie. Większość polskich portów oferuje natomiast lot z dwoma przesiadkami, pierwsza z nich odbywa się w Warszawie. Lizbona posiada jeden międzynarodowy port lotniczy, Lizbona Portela, zlokalizowany 7 km od centrum miasta. Jest to największe lotnisko w Portugalii, które składa się z dwóch terminali. Pierwszy obsługuje połączenia międzynarodowe, zaś drugi krajowe. Z lotniska do centrum miasta można się dostać aerobusami, metrem, a także autobusami linii: 705, 708, 722, 731, 744, 750 i 783.

Przebywając w Lizbonie, warto się wybrać do zabytkowego klasztoru Hieronimitów z I poł. XVI w. Kolejną atrakcją miasta jest wieża Torre de Belém, usytuowana na brzegu rzeki Tag. W pobliżu obiektu znajduje się także wspaniały Pomnik Odkryć Geograficznych, przedstawiający historyczny żaglowiec oraz postacie znanych portugalskich żeglarzy. Podczas spaceru po Lizbonie nie można też zapomnieć o najstarszej dzielnicy miasta, Alfamie, która figuruje na liście UNESCO, a w 1755 r. przetrwała trzęsienie ziemi.

Lizbona – moc wrażeń w zasięgu ręki

Lizbona to miasto wiecznie żywe, które zachwyca turystów pełnymi uroku zakątkami, mnogością zabytków, charakterystycznymi wąskimi uliczkami oraz malowniczą dzielnicą Alfama. Dzięki tanim połączeniom oraz bogatej ofercie lotów urlop w portugalskiej stolicy jest tuż na wyciągnięcie ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *