Bangkok, miasto bajkowych pałaców i świątyń, które stanowią główną atrakcję tajskiej stolicy przyciąga turystów pragnących poczuć smak egzotyki i orientu, zgłębić tajniki bogatej historii oraz religii jednej z najbardziej intrygujących metropolii Azji.

Bangkok – jak dolecieć, co zobaczyć na miejscu

Należy pamiętać, iż z Polski do tajskiej stolicy nie są realizowane żadne regularne połączenia bezpośrednie. Podróż możliwa jest jedynie z przesiadką, jednak przy odrobinie szczęścia można wykupić z Warszawy lot czarterowy do Bangkoku – zobacz bilety lotnicze do Tajlandii. Loty czarterowe dostępne są do wykupienia jedynie w przypadku sprzedaży przez biura podróży mniejszej niż zakładana ilości wycieczek.

Bardzo dogodne połączenie oferuje zaś niemiecki narodowy przewoźnik – Lufthansa. Samolotami tej linii dotrzeć można bezpośrednio z Frankfurtu nad Menem do stolicy Tajlandii. Lot z przesiadką w Niemczech może wynosić od 14 do 22 godzin, co uzależnione jest od czasu oczekiwania na samolot startujący z Frankfurtu.

Jedną z największych atrakcji Bangkoku jest Stare Miasto Królewskie, gdzie zobaczyć można jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków, Wielki Pałac, stanowiący potężny i rozległy kompleks, do którego należy m.in. okazały zespół świątynny Wat Phra Kaeo.

Spędzając urlop w tajskiej stolicy nie można przejść obojętnie obok, olśniewającej i budzącej podziw turystów z całego świata, Świątyni Szmaragdowego Buddy. Obiekt uznawany jest za najważniejsze centrum kultu w świecie buddyzmu. Podczas pobytu w Bangkoku warto także wybrać się do Świątyni Wat Traimit, zlokalizowanej w pobliżu stacji, w chińskiej dzielnicy miasta. Wewnątrz świątyni mieści się największy na świecie posąg Buddy ze szczerego złota.

Do najważniejszych atrakcji Bangkoku zaliczyć należy również Świątynię Odpoczywającego Buddy, położoną w Starym Mieście Królewskim, w której na uwagę zasługuje ogromny, liczący 15 m wysokości posąg Buddy Leżącego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *