Madryt to niesamowite miasto, idealne na krótki urlop, weekendowy wyjazd czy też spontaniczne wakacje. To miejsce, do którego warto polecieć samolotem, by jak najszybciej móc cieszyć się całą masą atrakcji czekających tu na ciekawych świata turystów. Madryt to interesujące muzea, katedry, kościoły oraz mosty. To także najwyżej położona stolica Europy, która zachwyca klimatem i trwającą tu niemal cały czas fiestą.

Lot z Warszawy do Madrytu trwa około 4 godzin. Można wybrać lot bezpośredni lub też z przesiadkami, pierwsza opcja jest o wiele wygodniejsza, jednakże zarazem droższa, druga natomiast wiąże się z niższymi kosztami, podróż trwać jednak będzie dłużej. Lotnisko stolicy Hiszpanii położone jest 13 kilometrów na północny wschód od centrum miasta, do którego dojechać można metrem – stacją linii 8, autobusem lub też taksówką.

Jednym z największych atrakcji w Madrycie jest oczywiście Pałac Królewski, który wzorowany był na zamiarach przebudowy Luwru w Paryżu. Na turystów czeka tu sala tronowa, niezwykle efektowna kaplica królewska, piękne freski, zegary, porcelana oraz wiele wybitnych dzieł ulokowanych w galerii malarstwa.

Będąc w Madrycie koniecznie trzeba także odwiedzić Operę, jedną z najlepszych na całym kontynencie, w której może zasiąść aż 1700 osób. Budynek powstały w latach 1817 – 1850 po zamknięciu i odrestaurowaniu ponownie otwarto w 1966 roku jako salę koncertową, a w 1997 roku stał się operą i jest nią po dziś dzień.

Następnie zaś najlepiej udać się do Muzeum Prado, które jest niezwykle popularne na całym świecie, posiada ono bowiem aż 8 i pół tysiąca dzieł, wśród których znajdują się obrazy takich artystów jak Goya, Bosch czy Velázquez.

Madryt to także piękne dzielnice, jedna z nich – Huertas była niegdyś określana jako dzielnica literacka. Dziś równie interesująca co niegdyś zaprasza do licznych kawiarni oraz barów, a także na odwiedzenie Królewskiej Akademii Sztuki mieszczącej się w XVIII-wiecznym budynku. Warto po przechadzać się ulicami tej dzielnicy, by móc jeszcze lepiej poczuć atmosferę tego miejsca i całego Madrytu.

W czasie zwiedzania miasta nie można zapomnieć także o dziele sztuki architektonicznej jakim jest Klasztor Descalzas Reales. Wspaniała klatka schodowa, gobeliny niderlandzkie umieszczone w dormitorium czy niezwykłe dzieła mistrzów malarstwa – to wszystko czeka tutaj na odkrycie. W tym klasztorze-pałacu niegdyś stacjonował król Karol V z Izabelą Portugalską, co można zauważyć w splendorze i przepychu tego miejsca. Od 1557 roku natomiast zamieszkały w nim Franciszkanki.

Dodatkowe informacje o Madrycie znaleźć można na:
http://www.madryt.msz.gov.pl/pl/
http://pl.wikipedia.org/wiki/Madryt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *