Mnogość nietypowych zabytków oraz oryginalna architektura czyni Chicago jedną z najchętniej odwiedzanych przez turystów metropolii w Stanach Zjednoczonych. Lot do trzeciego pod względem wielkości miasta w USA trwa ok. 10 godzin. Chicago zlokalizowane jest na północnym-wschodzie kraju, nad jeziorem Michigan, w stanie IIIinois.

Na turystów czeka tu wiele atrakcji, artystyczne dusze z pewnością zadowoli wizyta w Muzeum Sztuk Pięknych, gdzie mieszczą się dzieła najsłynniejszych impresjonistów i postimpresjonistów z całego świata. Miasto zachwyca również oryginalnie zaprojektowaną dzielnicą Alta Vista. Znajdują się na niej domki jednorodzinne wybudowane w różnorodnych stylach architektonicznych, ich dekoracje prezentują m.in.: styl dorycki oraz Palladio. Można się też przyjrzeć przepięknym witrażom, drewnianym pilastrom i łukom gotyckim.

Jednym ze znaków rozpoznawczych Chicago jest niewątpliwie Auditorium Building, wybudowane w 1889 r. W XIX stuleciu obiekt symbolizował zarówno odbudowę miasta po ogromnym pożarze, jak i bogactwo tej potężnej metropolii. Już po zakończeniu prac budowlanych Auditorium składało się ze sceny operowej na 4 tys. osób, 136 biur oraz hotelu.

Chicago to jednak nie tylko wielkie drapacze chmur i nowoczesne przeszklone budowle. Ciszę i chwilę błogiego relaksu odnaleźć można np. Parku Milenijnym, który położony jest nad brzegiem jeziora Michigan.

Osoby pragnące poczuć bliskość przyrody powinny się także wybrać do Muzeum Historii Naturalnej, które podobnie jak Park Milenijny zlokalizowane jest nad jeziorem. Wewnątrz mieszczą się zbiory antropologiczne, paleontologiczne oraz zoologiczne. Największą atrakcją tego miejsca jest ogromny szkielet tyranozaura.

Zwiedzając Chicago warto również przejść się dzielnicą Jefferson Park, którą w odległych czasach zamieszkiwali Indianie ze szczepu Potawatomi i Ottawa. Dziś rejon ten całkowicie zdominowała polonia. Do najważniejszych zabytków w obrębie Jefferson Park należą m.in.: Teatr Gateway (służył także jako pierwsze kino do projekcji dźwiękowych filmów) oraz dobudowana do niego “Wieża Solidarności” – kopia hełmu wieży Zamku Królewskiego w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *