Nowoczesne budowle, mnogość unikalnych zabytków i bogata historia sprawiają, iż Toronto co roku odwiedzane jest przez rzesze pragnących poznać jego tajemnice turystów. Największe kanadyjskie miasto [www.toronto.ca], położone w prowincji Ontario, na południu kraju jest najbardziej wieloetnicznym państwem na świecie. Z Polski do stolicy Ontario oferowanych jest wiele połączeń lotniczych. Czas podniebnej podróży wynosi ok. 10 godzin.

Przebywając w mieście koniecznie należy udać się do największego w całym państwie, Royal Ontario Museum, w którym mieści się blisko 40 galerii. Przy wejściu głównym, w hallu, można zaobserwować ogromne totemy Indian, zaś znajdujące się na suficie zdobienia odnoszą się do 16 kultur. W obiekcie zgromadzono ekspozycje związane ze starożytną cywilizacją grecką, egipską, rzymską, a także chińską i koreańską. Warto również przyjrzeć się eksponatom nawiązującym do bogatej kultury indiańskiej.

Miłośnicy sztuki powinni się ponadto udać do ogromnej Art Gallery of Ontario, gdzie mieści się aż 26 tysięcy dzieł artystów kanadyjskich, amerykańskich oraz europejskich z ostatnich sześciu wieków. Wśród najważniejszych prac znajdują się m.in. obrazy Picassa, Rembrandta i van Gogh?a.

Jednym z najsłynniejszych zabytków Toronto jest również Queen’s Park, czyli siedziba rządu Ontario. Budowla powstała w 1892 r. w stylu neoromańskim. Przed obiektem wzniesiono pomnik królowej Wiktorii oraz Johna Gravesa Simcoe ? pierwszego gubernatora prowincji.

Osoby zainteresowane dawnymi dziejami  mile spędzą zaś czas w historycznej wiosce Black Creek Pioneer Village, w której przyjrzeć się można życiu pierwszych osadników z XIX wieku. Znajdują się tutaj różnorodne gospodarstwa rodzinne, stodoły, zagroda kowala, młyn i wiele innych.

Kolejnym zabytkiem zasługującym na wyróżnienie jest mały, wybudowany w stylu neogotyckim zamek Cosa Loma. Obiekt przyciąga turystów unikalną architekturą, przepięknymi wiktoriańskimi ogrodami oraz parowozownią i ekskluzywnymi wnętrzami.

Do najważniejszych zabytków Toronto można także zaliczyć: Dundas Square, Valley Park i Exibition Place.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *