Barcelona to przepiękna stolica Katalonii ulokowana w północno-wschodniej części Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym. Mnóstwo tu uroczych miejsc, kawiarenek i restauracji, w których można przyjemnie spędzić czas. Początki tego miasta sięgają starożytności, a dziś stanowi ona nowoczesną metropolię oraz istotny port morski. To niewątpliwie wspaniałe miejsce na wakacje.

Jak dolecieć do Barcelony oraz kilka informacji o samym lotnisku

Z Polski do Barcelony można dolecieć bezpośrednio. Loty są realizowane z takich miast jak Poznań, Warszawa, Gdańsk czy Katowice. Ceny wahają się od 161 do 322 zł, jeśli chodzi o tanie linie. W Barcelonie główne lotnisko znajduje się kilkanaście kilometrów za miastem. Obsługuje ono rocznie około 30 milionów osób. Lotnisko Barcelona (BCN) El Prat w czasie letnim jest bardzo zatłoczone, co warto mieć na uwadze wybierając się tu wakacyjną porą.

Co warto zobaczyć w tym pięknym mieście

Przede wszystkim najbardziej znanym miejscem, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc w Barcelonie jest Sagrada Familia. To dzieło Antoniego Gaudiego, kościół secesyjny, który potrafi wywrzeć odpowiednie wrażenie. Owa Świątynia Pokutna Świętej Rodziny nadal nie jest ukończona, choć jej budowa rozpoczęła się w 1882 roku. Jednakże projekt ten jest niewątpliwie warty odwiedzenia.

Pięknym zakątkiem jest także Park Guell. To ogród, w którym można podziwiać mozaiki oraz elementy architektoniczne. Projektantem i w tym przypadku był Gaudi, który nigdy nie ukończył parku. Mimo wszystko jednak spacer w tym miejscu to prawdziwa przyjemność.

Co ciekawe Barcelona to także plaże, piękny park jachtowy czy niesamowity kompleks fontann Font Magica, gdzie czekają niezwykłe spektakle: woda-światło-dźwięk. Niezapomnianym przeżyciem na pewno okaże się również spacer najsłynniejszą aleją Barcelony, czyli La Rambla oraz zwiedzanie katedry św. Eulalii.

Barcelona to miasto pełne niespodzianek. Zabytki, parki czy muzea to tylko niektóre z nich. Metropolia ta bowiem zachwyca swoją wyjątkową atmosferą, pięknem i mnóstwem atrakcji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a żeby rzeczywiście zobaczyć to miasto warto zarezerwować sobie nieco więcej czasu. Warto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *