Egzotyczna i tętniąca życiem Malaga przyciąga pasjonatów sztuki i kultury, którzy pragną odkrywać tajemnice miasta przesiąkniętego wpływami arabskimi i niezwykłą twórczością Pablo Picasso. Słońce, piaszczysta, ciągnąca się kilometrami plaża oraz lazurowa woda Morza Śródziemnego czynią zaś Malagę idealnym miejscem dla miłośników zażywania słonecznych kąpieli.

Malaga – jak dolecieć, co warto zobaczyć na miejscu?

Bezpośrednie połączenie lotnicze do Malagi trwa ok. 3 h i 40 minut, a podniebne podróże realizowane są przez linie Ryanair, Norwegian oraz Smart Wings. Najszybsze loty, bez przesiadek, dostępne są Warszawy, Wrocławia oraz Krakowa. Międzynarodowy port lotniczy Malaga (AGP) zlokalziowany jest ok. 8 km na zachód od miasta, a orientacyjny czas dojazdu z lotniska do centrum wynosi 20 minut. Do serca Malagi dostać się można autobusem linii 19 oraz autobusem linii ekspresowej 75. Pomiędzy portem lotniczym a miastem kursują również pociągi, a odjazdy odbywają się od godziny 7.09 do 23.59.

Zwiedzanie Malagi warto rozpocząć od położnego na wzgórzu mauretańskiego  zamku Gibralfaro, który został wzniesiony przez muzułmańskiego władcę Granady Jusufa I w pierwszej poł. XIV stulecia. Forteca została wybudowana w celu obrony usytuowanej u podnóża góry starszej twierdzy Alcazaba, z którą zamek połączony jest przejściem. Tuż przy fortecy podziwiać można także zabytkowy teatr rzymski (Teatro Romano) z I w. p.n.e., który został wzniesiony za czasów panowania Augusta I. Miłośnicy sztuki, podczas urlopu w Maladze, koniecznie powinni się zaś wybrać do muzeum Pablo Picasso, gdzie podziwiać można prace, prezentujące rozwój talentu artysty na przestrzeni lat. Doskonałym pomysłem na zaczerpnięcie  chwili relaksu po całym dniu zwiedzania jest odpoczynek w egzotycznym parku Parque Malaga, który przyciąga bujną śródziemnomorską roślinnością i stanowi oazę spokoju w centrum tętniącej życiem metropolii. Miłośnicy hiszpańskiej kuchni mogą natomiast udać się do słynnej restauracji el Pimpi, gdzie podczas pobytu w swoim rodzinnym mieście, zatrzymał się kiedyś Antonio Banderas. Świeże owoce morza, oliwki i przepyszne tapas z pewnością przypadną do gustu niejednemu amatorowi hiszpańskich specjałów.

Malaga – miasto, które nigdy nie zasypia

Malaga to doskonały pomysł na urlop dla każdego miłośnika zwiedzania i sztuki, który uwielbia wypoczynek w dużym, tętniącym życiem 24h/dobę mieście. Pozostałości po czasach antycznych oraz ruiny mauretańskiej twierdzy i zamku świadczą o bogatej historii metropolii. Urlop w Maladze na długo zapadnie w pamięć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *